Extra Views Handlers (7.x-1.0-alpha5) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Body
id: Isi

en: Type
id: Jenis

en: Field
id: Bidang

en: Views
id: View

en: name
id: nama

en: type
id: tipe

en: Promoted
id: Dipromosikan

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Fields
id: Bidang isian

en: Widget
id: Piranti

en: Table
id: Tabel

en: Not published
id: Tidak dipublikasikan

en: Join
id: Bergabung

en: Not promoted
id: Tidak dipromosikan

en: The actual content of the imported item.
id: Konten sebenarnya dari item yang diimpor.

en: The type of the node.
id: Tipe node.
