Extra Views Handlers (7.x-1.0-alpha6) - en to jv translation catalogue (13 entries)

en: Body
jv: Isi

en: Type
jv: Tipe

en: Remove
jv: Buwang

en: Views
jv: View

en: Add
jv: Tambah

en: type
jv: tipe

en: Promoted
jv: Promosikna

en: Published
jv: Dipacak

en: Fields
jv: Field

en: Widget
jv: Piranti

en: Table
jv: Tabel

en: Not published
jv: Ora dipacak

en: The type of the node.
jv: Tipene node.
