Extra Views Handlers (7.x-1.0-alpha8) - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: Type
tr: Tip

en: Remove
tr: Kaldır

en: Field
tr: Alan

en: Views
tr: Görünümler

en: Add
tr: Ekle

en: type
tr: tür

en: Promoted
tr: Tanıtılan

en: Published
tr: Yayında

en: Fields
tr: Alanlar

en: Widget
tr: Arayüz kontrolü (widget)

en: OR
tr: VEYA

en: Table
tr: Tablo

en: Operator
tr: İşletmen

en: AND
tr: VE

en: Not published
tr: Yayınlanmamış

en: Join
tr: Katıl

en: Data
tr: Veri

en: Not promoted
tr: Yükseltilmedi

en: The actual content of the imported item.
tr: İçe aktarılan öğenin gerçek içeriği.

en: The type of the node.
tr: Düğümün türü.
