Views Field Tooltip (7.x-1.0-beta2) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Settings
de: Einstellungen

en: Views
de: Ansichten

en: Default settings
de: Standardeinstellungen

en: Fields
de: Felder

en: Arguments
de: Argumente

en: Replacement patterns
de: Ersetzungsmuster

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
de: <p> Fügen Sie einige Felder zu dieser Anzeige hinzu, bevor Sie dieses Feld benutzen. Diese Felder können mit <em>von der Anzeige ausschließen</em> gekennzeichnet werden. Beachten Sie, die Rendering Reihenfolge, Sie können keine Felder verwenden, die nach diesem Feld kommen. Wenn Sie ein Feld hier nicht aufgeführt finden, dann ordnen Sie die Felder neu an.</p>

en: @argument title
de: @argument Titel

en: @argument input
de: @argument Eingabe
