Views Field Tooltip (7.x-1.0-beta2) - en to pl translation catalogue (10 entries)

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Views
pl: Widoki

en: Default settings
pl: Domyślne ustawienia

en: Fields
pl: Pola

en: Arguments
pl: Argumenty

en: Replacement patterns
pl: Wzorce podstawiania

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
pl: <p>Przed skorzystaniem z tego pola, należy dodać jakieś inne pola. Mogą one zostać <em>ukryte</em>. Ze względu na kolejność generowania elementów widoku, pole obecne nie może korzystać z danych z pól umieszczonych w następnej kolejności. Jeśli jakieś pole zostało dodane, a nie jest tu wyświetlane, oznacza to, że należy zmienić kolejność pól.</p>

en: Tooltip
pl: Dymek

en: @argument title
pl: Tytuł argumentu @title

en: @argument input
pl: @argument wejściowy
