Views Field Tooltip (7.x-1.0) - en to es translation catalogue (8 entries)

en: Settings
es: Configuración

en: Views
es: Vistas

en: Fields
es: Campos

en: Arguments
es: Argumentos

en: Replacement patterns
es: Patrones de reemplazo

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
es: <p>Debe añadir algunos campos adicionales a esta presentación antes de usar este campo. Estos campos se pueden marcar con <em>Excluir de la presentación</em> si lo prefiere. Tenga en cuenta que debido al orden de construcción, no puede usar campos después de este campo. Si necesita un campo no listado aquí, reordene sus campos.</p>

en: @argument title
es: Título de @argument

en: @argument input
es: Entrada de @argument
