Views Field Tooltip (7.x-1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Views
tr: Görünümler

en: Default settings
tr: Varsayılan ayarlar

en: Fields
tr: Alanlar

en: Arguments
tr: Değişkenler

en: Replacement patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
tr: <p> Bu alanı kullanmadan önce bu ekrana bazı ek alanlar eklemelisiniz. Tercih ederseniz, bu alanlar <em> Görüntüden çıkar </em> olarak işaretlenebilir. Oluşturma sırası nedeniyle, bu alandan sonra gelen alanları kullanamayacağınızı unutmayın; burada listelenmeyen bir alana ihtiyacınız varsa, alanlarınızı yeniden düzenleyin. </p>

en: Tooltip
tr: Araç ipucu

en: @argument title
tr: @argument başlığı

en: @argument input
tr: @argument girdisi
