Views Filebrowser (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (36 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Title
ja: タイトル

en: user
ja: ユーザー

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: Username
ja: ユーザー名

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: more
ja: 続き

en: File
ja: ファイル

en: Size
ja: サイズ

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Preview
ja: プレビュー

en: Filename
ja: ファイル名

en: Updated
ja: 更新

en: Files
ja: ファイル

en: Fields
ja: フィールド

en: Ascending
ja: 昇順

en: Descending
ja: 降順

en: Close
ja: 閉じる

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Browse
ja: ブラウズ

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Select
ja: 選択

en: Used in
ja: 利用場所

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Close window
ja: ウィンドウを閉じる

en: Offset
ja: オフセット

en: File browser
ja: ファイルブラウザー

en: No files available.
ja: 利用可能なファイルがありません。

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Master
ja: マスター
