Views Filebrowser (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Title
id: Judul

en: user
id: anggota

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: more
id: selengkapnya

en: Size
id: Ukuran

en: Search
id: Pencarian

en: Preview
id: Pratinjau

en: Filename
id: Nama berkas

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Files
id: Berkas

en: Fields
id: Bidang isian

en: Ascending
id: Menaik

en: Descending
id: Menurun

en: Close
id: Tutup

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Browse
id: Jelajahi

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Select
id: Pilih

en: Used in
id: Digunakan di

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Close window
id: Tutup jendela

en: Offset
id: Letak

en: File browser
id: Penelusuran berkas

en: No files available.
id: Tidak ada file yang tersedia.

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -
