Views Filebrowser (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (39 entries)

en: User interface
pt: Interface de usuário

en: Title
pt: Título

en: user
pt: usuário

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: more
pt: mais

en: File
pt: Arquivo

en: Size
pt: Tamanho

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Insert
pt: Inserir

en: Filename
pt: Nome do arquivo

en: Updated
pt: Atualizado

en: Files
pt: Arquivos

en: Fields
pt: Campos

en: Upload new file
pt: Enviar novo arquivo

en: Ascending
pt: Crescente

en: Descending
pt: Decrescente

en: Close
pt: Fechar

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Browse
pt: Explorar

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: Select
pt: Selecionar

en: Used in
pt: Usado em

en: « first
pt: « primeiro

en: last »
pt: último »

en: Close window
pt: Fechar janela

en: Offset
pt: Deslocamento

en: File browser
pt: Navegador de arquivos

en: No files available.
pt: Nenhum arquivo disponível.

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Upload a new file
pt: Enviar novo arquivo

en: Master
pt: Principal
