Views Filebrowser (7.x-1.4) - en to oc translation catalogue (34 entries)

en: User interface
oc: Interfàcia de l'utilizaire

en: Title
oc: Títol

en: user
oc: utilizaire

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: more
oc: mai

en: File
oc: Fichièr

en: Size
oc: Talha

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Preview
oc: Apercebut

en: Filename
oc: Nom del fichièr

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Files
oc: Fichièrs

en: Fields
oc: Camps

en: Ascending
oc: Ascendent

en: Descending
oc: Descendent

en: Close
oc: Tampar

en: Sort by
oc: Triar per

en: Browse
oc: Percórrer

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Select
oc: Seleccionar

en: Used in
oc: Utilizat dans

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Close window
oc: Tampar la fenèstra

en: Offset
oc: Decalatge

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Master
oc: Maître
