Views Filebrowser (7.x-1.5) - en to fr translation catalogue (41 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Title
fr: Titre

en: user
fr: utilisateur

en: Submit
fr: Soumettre

en: Operations
fr: Actions

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Author
fr: Auteur

en: more
fr: plus

en: File
fr: Fichier

en: Size
fr: Taille

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Preview
fr: Aperçu

en: Insert
fr: Insérer

en: Filename
fr: Nom du fichier

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Files
fr: Fichiers

en: Fields
fr: Champs

en: Upload new file
fr: Transférer un nouveau fichier

en: Ascending
fr: Ascendant

en: Descending
fr: Descendant

en: Close
fr: Fermer

en: Sort by
fr: Trier par

en: Browse
fr: Parcourir

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: !name field is required.
fr: Le champ !name est requis.

en: Select
fr: Sélectionner

en: Used in
fr: Utilisé dans

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Close window
fr: Fermer la fenêtre

en: Offset
fr: Décalage

en: File browser
fr: Explorateur de fichiers

en: No files available.
fr: Aucun fichier disponible.

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: The file referenced by the !name field does not exist.
fr: Le fichier référencé par le champ !name n'existe pas.

en: Upload a new file
fr: Transférer un nouveau fichier

en: The file used in the !name field may not be referenced.
fr: Le fichier utilisé dans le champ !name ne peut pas être référencé.

en: Master
fr: Principal
