Views Filebrowser (7.x-1.5) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Title
it: Titolo

en: user
it: utente

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: more
it: altro

en: Size
it: Dimensione

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Preview
it: Anteprima

en: Insert
it: Inserisci

en: Filename
it: Nome file

en: Updated
it: Aggiornato

en: Files
it: File

en: Fields
it: Campi

en: Upload new file
it: Carica nuovo file

en: Ascending
it: Crescente

en: Descending
it: Decrescente

en: Close
it: Chiudi

en: Sort by
it: Ordina per

en: Browse
it: Naviga

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: !name field is required.
it: Il campo !name è obbligatorio

en: Select
it: Scegliere

en: Used in
it: Usato in

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Close window
it: Chiudi finestra

en: Offset
it: Scostamento

en: File browser
it: Browser di file

en: No files available.
it: Nessun file disponibile.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: The file referenced by the !name field does not exist.
it: Il file a cui fa riferimento il campo !name non esiste.

en: Upload a new file
it: Caricamento nuovo file

en: The file used in the !name field may not be referenced.
it: Il file utilizzato nel campo !name non ha riferimenti.

en: Master
it: Principale
