Views Filter Field (7.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (7 entries)

en: Views
ru: Представление

en: Filter
ru: Фильтр

en: Capitalize first letter
ru: Первая буква заглавная

en: No transform
ru: Не изменять

en: Upper case
ru: Верхний регистр

en: Lower case
ru: Нижний регистр

en: Capitalize each word
ru: Каждое слово - с заглавной буквы
