Views Foundation (7.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Image
de: Bild

en: Description field
de: Beschreibungsfeld

en: Views
de: Ansichten

en: <none>
de: - keine -

en: Thumbnail
de: Miniaturbild

en: Caption
de: Beschriftung

en: Animation speed
de: Animationsgeschwindigkeit

en: Title field
de: Titelfeld

en: Fluid
de: Fließend

en: Grid size
de: Rastergröße

en: Caption field
de: Bildbeschriftungsfeld

en: Select the field that will be used as the title.
de: Das Feld auswählen, das als Titel verwendet werden soll.

en: Select the field that will be used as the image.
de: Das Feld auswählen, das als Bild verwendet werden soll.
