Views Hacks (7.x-1.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (26 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Pages
ro: Pagini

en: Value
ro: Valoare

en: Description
ro: Descriere

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: None
ro: Nimic

en: Weight
ro: Greutate

en: Depth
ro: Adâncime

en: none
ro: nimic

en: edit
ro: modifică

en: (none)
ro: (nici unul)

en: Views
ro: Vizualizări

en: Path
ro: Cale

en: Region
ro: Regiune

en: Theme
ro: Temă

en: Active
ro: Activ

en: Block
ro: Bloc

en: Module
ro: Modul

en: PHP code
ro: Cod PHP

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Plugins
ro: Plugin-uri

en: No name
ro: Fără nume

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: exposed
ro: expus

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
ro: Adâncimea care se potrivește nodurilor etichetate în ierarhie. De exemplu, dacă aveți termenul "fruct" și un termen copil "măr", cu o adâncime de 1 (sau mai mare), filtrarea pentru termenul "fruct" va returna noduri care sunt etichetate cu "măr" precum și "fruct". Dacă este negativ, reversul este adevărat; căutarea după "măr" va returna noduri etichetate cu "fruct" dacă adâncimea este -1 (sau inferioară).
