Views Hacks (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Value
hi: मान

en: Description
hi: उल्लेख

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: None
hi: कोई नहीं

en: Weight
hi: मान

en: Depth
hi: गहराई

en: none
hi: कोई नहीं

en: edit
hi: संपादन करें

en: (none)
hi: (कोई नहीं)

en: Views
hi: द्रश्य

en: Path
hi: मार्ग

en: Region
hi: क्षेत्र

en: Theme
hi: थीम

en: Active
hi: सक्रिय

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Module
hi: मॉड्यूल

en: Throttle
hi: थ्रॉटल/ नियंत्रण करें

en: Cache
hi: कैश

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: Plugins
hi: प्लगिन्स
