Views Idle Filter (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Label
it: Etichetta

en: Views
it: Viste

en: Arguments
it: Parametri

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: Filter identifier
it: Identificatore filtro

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
it: Questo apparirà nell'URL dopo il ? per identificare questo filtro. Non può essere vuoto.

en: @argument title
it: titolo per @argument

en: @argument input
it: inserimento di @argument
