Views Idle Filter (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (7 entries)

en: Label
fr: Libellé

en: Views
fr: Vues

en: Replacement patterns
fr: Motifs de remplacement

en: Filter identifier
fr: Identifiant du filtre

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
fr: Ceci apparaîtra dans l'URL après le ? pour identifier ce filtre. Ne peut pas être vide.

en: @argument title
fr: Titre de @argument

en: @argument input
fr: Saisie de @argument
