Views Infinite Scroll (7.x-2.0-rc1) - en to oc translation catalogue (5 entries)

en: Views
oc: Vistas

en: Items to display
oc: Elements a afichar

en: Offset
oc: Decalatge

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
oc: Lo nombre d'elements a passer. Per exemple, se aqueste camp es definit a 3, les 3 primièrs elements seràn passés e non afichats.

en: The number of items to display. Enter 0 for no limit.
oc: Lo nombre d'elements a afichar. Sasissètz 0 per ne pas limitar.
