Views Infinite Scroll (7.x-2.0) - en to fr translation catalogue (5 entries)

en: Views
fr: Vues

en: Items to display
fr: Éléments à afficher

en: Offset
fr: Décalage

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
fr: Le nombre d'éléments à passer. Par exemple, si ce champ est défini à 3, les 3 premiers éléments seront passés et non affichés.

en: The number of items to display. Enter 0 for no limit.
fr: Le nombre d'éléments à afficher. Saisissez 0 pour ne pas limiter.
