Views Infinite Scroll (7.x-2.0) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Views
it: Viste

en: Items to display
it: Elementi da visualizzare

en: Offset
it: Scostamento

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
it: Il numero di elementi da saltare. Per esempio, se questo campo è 3, i primi tre elementi saranno saltati e non mostrati.

en: The number of items to display. Enter 0 for no limit.
it: Il numero di elementi da visualizzare. Il valore 0 equivale a nessun limite.
