Views Infinite Scroll (7.x-2.1) - en to uk translation catalogue (5 entries)

en: Views
uk: Види

en: Items to display
uk: Відображати елементів

en: Offset
uk: Зміщення

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
uk: Кількість елементів, що пропускається. Наприклад, якщо в цьому полі введена 3, перші 3 елементи будуть пропущені і не відображуватимуться.

en: The number of items to display. Enter 0 for no limit.
uk: Кількість відображуваних елементів. Якщо без обмежень, введіть 0.
