Views Infinite Scroll (7.x-2.0-rc1) - en to ja translation catalogue (5 entries)

en: Views
ja: ビュー

en: Items to display
ja: 表示件数

en: Offset
ja: オフセット

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
ja: スキップする件数。例えば、このフィールドに3を入力すると、最初の3件がスキップされ、表示されなくなります。

en: The number of items to display. Enter 0 for no limit.
ja: 表示する項目の数。制限を加えない場合は 0 を入力してください。
