Isotope (with Masonry) (7.x-1.0-beta2) - en to el translation catalogue (9 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Article
el: Άρθρο

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Image
el: Εικόνα

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
el: Εισάγετε μία λίστα λέξεων, χωρισμένες με κόμματα, που περιγράφουν το περιεχόμενό σας.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
el: Χρησιμοποιήστε τα <em>άρθρα</em> για ευαίσθητο στο χρόνο περιεχόμενο όπως νέα, δελτία τύπου ή ιστολογήματα.

en: Upload an image to go with this article.
el: Αποστολή μιας εικόνας που θα συνοδεύει το άρθρο.
