Views Isotope - jQuery Isotope (7.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Views
fr: Vues

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
fr: Saisissez une liste de mots séparés par des virgules pour décrire votre contenu.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fr: Utilisez les <em>articles</em> pour des contenus possédant une temporalité tels que des actualités, des communiqués de presse ou des billets de blog.

en: Upload an image to go with this article.
fr: Transférer une image pour accompagner cet article.
