Isotope (with Masonry) (7.x-2.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Article
hi: लेख

en: Tags
hi: उपनाम

en: Views
hi: द्रश्य

en: All
hi: सभी

en: Ascending
hi: आरोही

en: Descending
hi: अवरोही

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
hi: समाचार, प्रेस विज्ञप्ति या ब्लॉग पोस्ट जैसी समय-संवेदनशील सामग्री के लिए <em> लेख </em> का उपयोग करें।
