Isotope (with Masonry) (7.x-2.0-alpha1) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Article
id: Artikel

en: Tags
id: Tag

en: Views
id: View

en: All
id: Semua

en: Ascending
id: Menaik

en: Descending
id: Menurun

en: Features
id: Fitur

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
id: Masukkan daftar kata dengan dipisahkan koma untuk menggambarkan konten Anda.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
id: Gunakan <em>artikel</em> untuk konten yang cepat berubah seperti berita, press rilis atau posting blog.
