Isotope (with Masonry) (7.x-2.0-alpha1) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Article
it: Articolo

en: Tags
it: Etichette

en: Views
it: Viste

en: All
it: Tutti

en: Ascending
it: Crescente

en: Descending
it: Decrescente

en: Features
it: Funzionalità

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
it: Scrivi una lista di parole (separate da virgola) per descrivere il tuo contenuto.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
it: Usa gli <em>articoli</em> per contenuti come notizie, comunicati stampa o post di un blog.
