Views Isotope - jQuery Isotope (7.x-2.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (11 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Article
pl: Artykuł

en: Tags
pl: Tagi

en: Views
pl: Widoki

en: All
pl: Wszystko

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: Features
pl: Funkcjonalności

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
pl: Lista oddzielonych przecinkiem słów opisujących zawartość.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
pl: Użyj <em>artykułów</em> dla dynamicznych treści, takich jak newsy, przegląd prasy lub wpisy na blogu.
