Isotope (with Masonry) (7.x-2.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Article
pt: Artigo

en: All
pt: Tudo

en: Ascending
pt: Crescente

en: Descending
pt: Decrescente

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
pt: Digite uma lista de palavras separadas por vírgula para descrever seu conteúdo.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
pt: Use <em>artigos</em> para conteúdo temporal como notícias, comunicados de imprensa e posts de blog.
