Isotope (with Masonry) (7.x-2.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (11 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Article
tr: Makale

en: Tags
tr: Etiketler

en: Views
tr: Görünümler

en: All
tr: Tümü

en: Ascending
tr: Artan

en: Descending
tr: Azalan

en: Features
tr: Özellikler

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
tr: İçeriğinizi açıklamak için virgülle ayrılmış bir sözcük listesi girin.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
tr: <em>Makale</em>leri haber, basın açıklaması, ağ günlüğü (blog) gönderisi gibi zamana duyarlı içerikler için kullanın.
