Isotope (with Masonry) (7.x-2.0) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: User interface
de: Benutzeroberfläche

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Size
de: Größe

en: Views
de: Ansichten

en: All
de: Alle

en: Color
de: Farbe

en: Direction
de: Richtung

en: Colour
de: Farbe

en: Transition Duration
de: Übergangsdauer

en: Shape
de: Form

en: Sort By
de: Sortieren nach

en: Data Fields
de: Datenfelder

en: vertical
de: Vertikal

en: Display the results using the jQuery Isotope plugin
de: Zeigt die Ergebnisse mit dem jQuery Isotope Plugin an

en: Display the results formatted to filter an Isotope View
de: Zeige die Ergebnisse, die von Isotope Ansicht gefiltert werden soll, formatiert an

en: config
de: Konfiguration

en: Stamp Selector
de: Stempel-Selektor
