Isotope (with Masonry) (7.x-2.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (11 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Article
uk: Стаття

en: Tags
uk: Теґи

en: Views
uk: Види

en: All
uk: Все

en: Ascending
uk: Зростання

en: Descending
uk: Спадання

en: Features
uk: Властивості

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
uk: Введіть слова розділені комою для опису вашого матеріалу.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
uk: <em>Статті</em> використовуються для чутливих до дати публікації матеріалів на зразок новин, пресрелізів чи дописів до блоґу.
