Views jQFX Galleria (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: True
id: Benar

en: False
id: Salah

en: Views
id: View

en: History
id: Riwayat

en: Theme
id: Tema

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: next
id: selanjutnya

en: Counter
id: Penghitung

en: Show
id: Tampilkan

en: Empty
id: Kosong

en: Extend
id: Mengembangkan

en: Transition
id: Transisi

en: Fade
id: Redup

en: Image crop
id: Pangkas gambar

en: Not set
id: Tidak disetel
