Views jQFX Galleria (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: Views
it: Viste

en: History
it: Cronologia

en: Theme
it: Tema

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: next
it: successivo

en: Counter
it: Contatore

en: Show
it: Mostra

en: Empty
it: Vuoto

en: Extend
it: Estendi

en: Transition
it: Transizione

en: Fade
it: Dissolvenza

en: Image crop
it: Ritaglia immagine

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Thumbnails
it: Miniature

en: Overlay opacity
it: Opacità sfumatura

en: Not set
it: Non impostato

en: Fullscreen
it: Schermo intero

en: Numbers
it: Numeri

en: !setting must be numeric!
it: !setting deve essere numerico!

en: Transition speed
it: Velocita della trasizione

en: Data selector
it: Selettore dati
