Views jQFX Galleria (7.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (33 entries)

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: True
ru: Истина

en: False
ru: Ложь

en: Views
ru: Представление

en: History
ru: История

en: Theme
ru: Тема

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: next
ru: вперёд

en: Counter
ru: Счётчик

en: Show
ru: Показать

en: Empty
ru: Пусто

en: Extend
ru: Расширения

en: Transition
ru: Переход

en: Fade
ru: Плавное появление

en: Slide
ru: Слайд

en: Carousel
ru: Карусель

en: Image crop
ru: Кадрирование изображения

en: Debug
ru: Отладка

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: Thumbnails
ru: Миниатюры

en: Overlay opacity
ru: Прозрачность перекрытия

en: Queue
ru: Очередь

en: Not set
ru: Не установлено

en: Fullscreen
ru: Во весь экран

en: Numbers
ru: Число

en: !setting must be numeric!
ru: !setting должен быть цифровым!

en: Transition speed
ru: Скорость перемещения

en: Dots
ru: Точки

en: Image position
ru: Позиция изображения

en: Preload
ru: Предварительная нагрузка

en: Data selector
ru: Селектор данных
