Views jQFX ImageFlow (7.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (31 entries)

en: Slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: default
pl: domyślny

en: True
pl: Prawda

en: False
pl: Fałsz

en: Views
pl: Widoki

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Buttons
pl: Przyciski

en: Circular
pl: Kołowy

en: Animation speed
pl: Prędkość animacji

en: Image path
pl: Ścieżka obrazka

en: Opacity
pl: Przeźroczystość

en: Slider width
pl: Szerokość suwaka

en: Aspect ratio
pl: Proporcje

en: Aspect ratio of the ImageFlow container (width divided by height).
pl: Proporcje kontenera ImageFlow (szerokość podzielona przez wysokość).

en: Images height
pl: Wysokość obrazu

en: Height of the images div container to be multiplied.
pl: Wysokość kontenera div obrazów, która ma być mnożona.

en: Image cursor
pl: Obraz kursora

en: pointer
pl: wskaźnik

en: Show slider
pl: Pokaż suwak

en: Disables / enables the scrollbar.
pl: Wyłącza / włącza pasek przewijania.

en: Slider cursor
pl: Kursor suwaka

en: Display captions
pl: Wyświetl tytuły

en: Disables / enables the display of captions.
pl: Wyłącza / włącza wyświetlanie napisów.

en: Image focus multiplier
pl: Mnożnik ostrości obrazu

en: Multiplier for the focussed image size.
pl: Mnożnik rozmiaru sfokusowanego obrazu.

en: Multiplier width of the scrollbar (0-1).
pl: Mnożnik szerokości paska przewijania (0-1).

en: Slideshow autoplay
pl: Autoodtwarzanie pokazu slajdów

en: Slideshow speed
pl: Szybkość pokazu slajdów
