jQuery Mobile Views Integration (7.x-1.0) - en to ca translation catalogue (6 entries)

en: Number of columns
ca: Nombre de columnes

en: Numbered list
ca: Llista numerada

en: Wrapper class
ca: Classe del contenidor

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
ca: La classe proporcionada al contenidor, fora de la llista.

en: List class
ca: Classe de la llista

en: The class to provide on the list element itself.
ca: La classe proporcionada a l'element de la llista.
