jQuery Mobile Views Integration (7.x-1.0) - en to es translation catalogue (7 entries)

en: Views
es: Vistas

en: Number of columns
es: Número de columnas

en: Numbered list
es: Lista numerada

en: Wrapper class
es: Clase del envoltorio

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
es: La clase a proporcionar al contenedor, fuera de la lista.

en: List class
es: Clase del listado

en: The class to provide on the list element itself.
es: La clase a proporcionar al elemento de la lista propiamente.
