jQuery Mobile Views Integration (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Views
fr: Vues

en: Number of columns
fr: Nombre de colonnes

en: Numbered list
fr: Liste ordonnée

en: Wrapper class
fr: Classe de l'enveloppe (wrapper)

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
fr: La classe à appliquer à l'enveloppe (wrapper) de la liste.

en: List class
fr: Classe de la liste

en: The class to provide on the list element itself.
fr: La classe à appliquer à l'élément liste lui-même.

en: Applies jQuery effects to views output.
fr: Applique des effets jQuery pour les sorties Views.
