jQuery Mobile Views Integration (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (7 entries)

en: Views
pl: Widoki

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: Numbered list
pl: Lista numerowana

en: Wrapper class
pl: Klasa elementu nadrzędnego

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
pl: Klasa zastosowana dla elementu nadrzędnego dla listy.

en: List class
pl: Klasa listy

en: The class to provide on the list element itself.
pl: Klasa dostarczona na elemencie listy.
