jQuery Mobile Views Integration (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (7 entries)

en: Views
ru: Представление

en: Number of columns
ru: Количество столбцов

en: Numbered list
ru: Нумерованный список

en: Wrapper class
ru: Класс обёртки

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
ru: Класс обертки списка.

en: List class
ru: Класс списка

en: The class to provide on the list element itself.
ru: Класс, предоставляемый непосредственно самому элементу списка.
