Views JSON Query (7.x-1.0) - en to ca translation catalogue (14 entries)

en: value
ca: valor

en: Contains
ca: Conté

en: Does not contain
ca: No conté

en: Is equal to
ca: És igual a

en: Is not equal to
ca: No és igual a

en: empty
ca: buit

en: contains
ca: conté

en: Is empty (NULL)
ca: És buit (NULL)

en: not empty
ca: no buit

en: Length is shorter than
ca: La llargada és menor que

en: shorter than
ca: més curt que

en: Length is longer than
ca: La llargada és major que

en: longer than
ca: més llarg que

en: Is not empty (NOT NULL)
ca: No és buit (NOT NULL)
