Views JSON Query (7.x-1.0) - en to cs translation catalogue (14 entries)

en: value
cs: hodnota

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Does not contain
cs: Neobsahuje

en: Is equal to
cs: Je rovno

en: Is not equal to
cs: Není rovno

en: empty
cs: prázdné

en: contains
cs: obsahuje

en: Is empty (NULL)
cs: Je prázdný (NULL)

en: not empty
cs: není prázdný

en: Length is shorter than
cs: Délka je kratší než

en: shorter than
cs: kratší než

en: Length is longer than
cs: Délka je delší než

en: longer than
cs: delší než

en: Is not empty (NOT NULL)
cs: Není prázdný (NOT NULL)
