Views JSON Query (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: value
de: Wert

en: Views
de: Ansichten

en: Contains
de: Enthält

en: Does not contain
de: Enthält nicht

en: Is equal to
de: Ist gleich mit

en: Is not equal to
de: Ist ungleich zu

en: empty
de: Leer

en: contains
de: enthält

en: Is empty (NULL)
de: Ist leer (NULL)

en: not empty
de: nicht leer

en: Length is shorter than
de: Länge ist kürzer als

en: shorter than
de: Ist kürzer als

en: Length is longer than
de: Länge ist länger als

en: longer than
de: länger als

en: Is not empty (NOT NULL)
de: Ist nicht leer (NOT NULL)
