Views JSON Query (7.x-1.0) - en to el translation catalogue (13 entries)

en: Contains
el: Περιέχει

en: Does not contain
el: Δεν περιέχει

en: Is equal to
el: Είναι ίση/ο με

en: Is not equal to
el: Δεν είναι ίσο/η με

en: empty
el: κενό

en: contains
el: περιέχει

en: Is empty (NULL)
el: Είναι κενό (NULL)

en: not empty
el: δεν είναι κενό

en: Length is shorter than
el: Το μήκος είναι μικρότερο από

en: shorter than
el: μικρότερο από

en: Length is longer than
el: Το μήκος είναι μεγαλύτερο από

en: longer than
el: μεγαλύτερο από

en: Is not empty (NOT NULL)
el: Δεν είναι κενό/ή (NOT NULL)
