Views JSON Query (7.x-1.0) - en to he translation catalogue (11 entries)

en: value
he: ערך

en: Views
he: היבטים

en: Contains
he: מכיל

en: Does not contain
he: לא מסתיים ב

en: Is equal to
he: שווה ל

en: Is not equal to
he: לא שווה ל

en: empty
he: ריק

en: contains
he: מכיל

en: Is empty (NULL)
he: ריק (NULL)

en: not empty
he: לא ריק

en: Is not empty (NOT NULL)
he: לא ריק, מכיל ערך כלשהו (NOT NULL)
