Views JSON Query (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: value
hu: érték

en: Views
hu: Nézetek

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Does not contain
hu: Nem tartalmazza

en: Is equal to
hu: Egyenlő

en: Is not equal to
hu: Nem egyenlő

en: empty
hu: üres

en: contains
hu: tartalmazza

en: Is empty (NULL)
hu: Üres (NULL)

en: not empty
hu: nem üres

en: Length is shorter than
hu: A hossz rövidebb, mint

en: shorter than
hu: rövidebb, mint

en: Length is longer than
hu: A hossz nagyobb, mint

en: longer than
hu: nagyobb, mint

en: Is not empty (NOT NULL)
hu: Nem üres (NOT NULL)
