Views JSON Query (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (15 entries)

en: value
ja: 値

en: Views
ja: ビュー

en: Contains
ja: 含む

en: Does not contain
ja: 含まない

en: Is equal to
ja: 等しい

en: Is not equal to
ja: 等しくない

en: empty
ja: 空

en: contains
ja: 含む

en: Is empty (NULL)
ja: 空(NULL)です

en: not empty
ja: 空ではない

en: Length is shorter than
ja: 長さが以下より短い

en: shorter than
ja: より短い

en: Length is longer than
ja: 長さが以下より長い

en: longer than
ja: より長い

en: Is not empty (NOT NULL)
ja: 空でない（NOT NULL）
